Endless-Live box

Jak jsem již psal v popisu mobilních kamer, tak bych se rád zaměřil na mobilní streaming. Jde hlavně o stream z dopravních prostředků, ale samozřejmě se nebráním i streamování nějakých akcí. Myslím tím technického charakteru, ne firemních večírků 🙂 .

Jelikož mám již dlouholeté zkušenosti v oblasti mobilního streamování z našich plaveb po Evropě a rozkoukané různé systémy, co a jak funguje, tak již nic nebránilo tomu sestrojit Endless-Live box, zkráceně E-LI box.

Co je E-LI box

E-LI box je zkratka pro Endless-Live box. Je to zjednodušeně řečeno stream box. Box, nebo-li krabice, kde je poskládáno vše potřebné, abych mohl zprostředkovat online vysílání, které bude fungovat kdekoliv a kdykoliv. V létě, v zimě, dešti, větru, sněhu, ledu – Vodotěsnost IP65. Zařízení nenáročné na údržbu a hlavně spolehlivé z dlouhodobého hlediska. K tomuto boxu je připojena IP kamera. K mobilnímu vysílání používáme kamery různých výrobců dle potřeb a přání zákazníka. A jediné co je třeba udělat, je náš E-LI box zapojit do zásuvky na 220V a vysílání se automaticky spustí. Pokud není na dopravním prostředku zásuvka s tímto napětím, tak lze použít k napájení měnič napětí z 12V, nebo 24V. Přenos dat na stream server je přenášen přes LTE, nebo 3G síť, takže to je jediné omezení, které zde máme. Tyto sítě musí být v místě vysílání dostupné. Samozřejmě můžeme příjem signálu zlepšit externíma anténama, ale bohužel jsou stále lokality, sice málo, ale jsou, kde prostě pokrytí signálem není, takže zde bohužel stream, pokud je přenášen z dopravního prostředku, může vypadnout. Stream je zobrazován na našich stránkách, ale samozřejmě lze modul s přehrávačem umístit i na vaše stránky za pomoci iFrame a tím oslovit případné další zákazníky, zájemce, nebo pouze umožnit lidem, kteří se zrovna nedostanou na místo akce, aby zde byli s vámi. A jelikož je náš box vybaven i GPS modulem, tak lze na stránky s vysíláním umístit mapu se zobrazením aktuální polohy případného dopravního prostředku.

Vysílání je možné ihned realizovat na území ČR a krátkodobě jsme schopni vysílat i ze zahraničí (EU). Dlouhodobé vysílání ze zahraničí (EU) je prozatím komplikovanější, ale neříkám, že nemožné :-).

Technické parametry:

 • Vstupní napětí – 230V ( za použití měniče lze napájet z 12V, nebo 24V rozvodu)
 • Příkon 10W
 • Přenos dat přes LTE a 3G síť
 • Rozlišení vysílání až 1080p
 • Vodotěsnost IP65
 • Neomezená doba streamování
 • Neomezený počet sledujících
 • Kontinuální stream, jako když koukáte z okna
 • Možnost vysílání i se zvukem
 • Jednoduchá instalace boxu, kamery a případně externích antén. Vysílání je možné zahájit v podstatě okamžitě.
 • Online přehrávání streamu na PC, mobilu, tabletu

Pokud budete mít zájem o naše služby, tak mě neváhejte kontaktovat ohledně cenové nabídky pronájmu našeho E-LI boxu.

Pokud budete vědět o nějaké zajímavé příležitosti, která by si zasloužila být vysílána online, tak nás taktéž kontaktujte.

Odběr
Upozornit na
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Lennart Gustafsson
2 let

Hej Jag vill lägga upp en Video som innehåller ett möte i Minden mellan Rio 2 och MS Katja. Hur gör jag? 😀
/Lennart Gustafsson