Remorkér EDDA

Přímý přenos plavby německého tlačného remorkéru “EDDA”


Podpořte naše projekty – DONATE

         ANO NE     

Pokud mapa pod přenosem nebude fungovat, tak sem dal ještě mapu Marinetraffic. Zde je aktualizovana poloha lodi pomoci systemu AIS.Za poskytnutí prostoru pro umístění webové kamery na remorkéru EDDA, děkujeme společnosti ED LINE GmbH a kapitánovi lodi.


Aktuálně:

02.04.2020

Přenos z remorkéru Edda byl dnes ukončen. Děkuji za pozornost a váš zájem o vysílání 🙂

01.04.2020

Edda zapnul kameru a pokracuje dal proti proudu Labe. Podle informaci by mel jet do Lovosic s pivnima tankama

28.03.2020

Dnes Edda dorazil do Hamburku, kde odstavil kasko. Vyměnili se kapitáni a nyní večer si užívaji Feierabend :-). Zítra pojede s vanama. Prý kameru zase zapne, ale je to na kapitanovi, takže doufejme, že bude na co koukat. Plán je zatím takový, že možná pojede ještě koncem týdne Edda jednou do Lovosic pro nějaký náklad, záleží ale na tom, jak to bude vypadat s vodou.

23.03.2020

Dnešní průjezd Děčínem. Další fotografie jsou na našich FB stránkách

22.03.2020

Remorkér Edda dnes dorazil do loděnice v Děčíně, odkud bude odvážet kasko chemického tankeru Provider. S tímto kaskem se popluje do Hamburku, jelikož je na kanály již velké a z Děčína by chtěl kapitán vyplouvat zítra dopoledne. ZDE se můžete podívat na fotky z výroby tohoto kaska.

Autor fotografie: Michal Fiala

16.03.2020

Tak přátelé, mám dobré zprávy. Dnes jsem se ráno spojil s kapitánem a nějak mi unikla jedna věc. Jedno kasko totiž ještě stojí v Děčíně. Takže Edda nyní jede pro to třetí kasko do Děčína a jelikož kapitánovi kamera nevadí, tak zase budeme při tom 🙂 .

15.03.2020

Včera posádka remorkéru Edda předala ve Weselu kasko holandské nákladní lodi, která s ním jede dál po Rýnu. Bohužel jsme se s Eddou do Holandska nepodívali, což mě mrzí, ale není všem dnům konec 🙂 . Nyní se Edda vrací zřejmě zpět do svého domovského kotviště v Genthinu. Kapitán mi dneska večer nebral telefon, ale kamera je stále zapnutá, za což jsem rád a díky tomu se můžeme účastnit plavby zpět. O dalším vývoji tohoto přenosu vás budu informovat.

12.03.2020

Po třech dnech je Mittellandkanál za námi a remorkér Edda se zase napojil na Dortmund-Ems kanál, po kterém pojedeme opět až na křižovatku města Datteln, kde bychom se měli napojit na Wessel-Datteln kanal. Počítám, že zítra nás čeká město Munster a jeho nízké mosty.

09.03.2020

Tak jsem se spletl. Čekal jsem, že dnes bude posádka zaplavovat kasko, kvůli výškám mostů. Jenže mě převezli a jelikož již bylo kasko částečně zaplavené z plavby z Čech, tak posádka ušetřila den a vyrazili jsme již dnes. Takže plán je obdobný jako s předchozím kaskem. A necháme se překvapit, zda toto doprovodíme až do Holandska, nebo jej zase odpojí ve Weselu.

07.03.2020

Dnes jsme zase popojeli. Zřejmě v Mindenu kapitán nabral dvě vany, které veze s sebou. Jednu dnes odpojil na křižovatce před Wolfsburgem a s druhou jedeme dál. Počítám, že zítra dorazíme do Magdeburgu, kde připojí zase kasko. Posádka jej bude zaplavovat, kvůli výšce, takže zde budeme chvíli stát.

06.03.2020

Bohužel nám kapitán dnes před obědem vypnul vysílání, jelikož potřeboval zásuvku, na které je připojen streambox k jiným účelům, takže musíme počkat, až vysílání zase zapne 🙁 .

05.03.2020

Posádka ráno odpojila první kasko ve Weselu a dle informací od kapitána se vrací do Magdeburgu pro druhé kasko, které tam odložili. Kasko, které dnes odložili ve Weselu si už stáhne holandská firma sama. S druhým kaskem pojedou zase do Weselu a ještě se neví, zda s ním pojedou do Holandska, nebo jej tam zase odloží a stáhne si jej opět holandská firma. Takže se necháme překvapit, ale hlavně, můžeme dál sledovat dění kolem transportu těchto svařenců.

03.03.2020

Dnes pokračoval remorkér dál a projeli jsme město Münster, kde to byla trochu protahovaná pod nízkými mosty. Výška mostů je zde cca 4,25 m. Večer posádka s remorkérem dojela na křižovatku kanálu Dortmund-Ems a Wessel-Datteln. Zde stojime před komorou Datteln, takže na Rýn pojedeme zítra po WDK kanálu. Večer jsem vyměnil přehrávač pro přenos na stránkách, jelikož server přes který jsem jel, měl dnes problémy, kvůli kterým jsme přišli o část dne podívané a firma nebyla schopna tyto problémy doposavad odstranit. Takže zkusíme jiný server a zítra uvidíme, jak to bude fungovat přes tento novy server.

02.03.2020

Mittellandkanál je za námi a za městem Hörstel se remorkér s kaskem napojil na Dortmund-Ems kanál po kterém pojede dál. Kolem Münsteru jsou nejnižší mosty, takže zde to bude hodně na těsno.

28.02.2020

Dnes dojel kapitán za Wolfsburg, kde s kaskem zastavili na přenocování. Jak jsem čekal, tak před Wobem byl výpadek vysílání. Zde nebyl signál.

27.02.2020

Kasko má posádka zatopené, takže zítra zřejmě vyrazíme dál po Mittellandkanálu. Zde čekám výpadky vysílání v přírodní rezervaci před Wolfsburgem. Tak snad to nebude tak hrozné.

26.02.2020

Stojíme nad komorou Rothensee a posádka čerpá do kaska vodu, aby se s ním vešli pod nízké mosty na DEK.

24.02.2020

Počasí, hlavně tedy vítr se nám konečně uklidnil a tak remorkér Edda s kaskem, může opět pokračovat dál v plavbě.

22.02.2020

Z důvodu opět nepříznivého větrného počasí Edda stojí v Drážďanech. Podle kapitána by možná mohli vyjet zítra, ale spíš to vidí na pondělí, kdy se má již vítr uklidnit.

21.02.2020

Dnes má opět hodně foukat, takže remorkér čeká v Drážďanech a kamera je vypnutá, až se počasí zase umoudří a bude moct pokračovat dál.

20.02.2020

Oproti plánu vyjel remorkér s tankerem až dnes. Kdo má zájem, tak ČT včera vysílala reportáž https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/220411000140219-udalosti-v-regionech/obsah/751531-strastiplna-cesta-tankeru a dnes byla o tankeru další reportáž https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/220411000140220-udalosti-v-regionech/obsah/751793-ricni-tanker-vyplul. Jen jsem si myslel, že Edda je jméno remorkéru, ne tankeru 🙂

18.02.2020

Dnes dorazil remorkér Edda do Lovosic. Zde si musel kapitán udělat místo, protože u kaska byla odstavena jiná loď. Kasko je však již připojeno k remorkéru a zítra by s ním kapitán měl vyrazit směr Holandsko. Jelikož však na komoře Střekov probíhá oprava velké komory, tak bychom se měli proplavovat malou komorou. Ta má však omezenou výšku 6m, takže posádka musela načerpat do kaska balast, aby touto komorou projeli.

17.02.2020

Dnes asi projedeme ve večerních hodinách státní hranice. Zde bude výpadek vysílání, protože se musí přehlásit router. Děkuji za pochopení.

16.02.2020

Dnešní info od kapitána. Jedeme zpět do Lovosic pro druhé kasko lodi. To se poveze až do Holandska a pojedeme po německých kanálech. V Holandsku bychom měli jet do města Werkendam. Z Holandska se Edda vrátí zpět do Magdeburgu, kde připojí první kasko, které tam včera odložil a pojedou s ním zase po kanálech do Holandska. Takže to vypadá, že nás čeká dlouhá podívaná 😀

15.02.2020

Dnes remorkér Edda s prvním kaskem projel Magdeburg, komoru Rothensee a nad komoru zakotvili. Posádka odpojila kasko a zítra bychom se měli vydat zase zpět do CR pro druhé kasko.

14.02.2020

Podle posledních informací by měl být tedy scénář následující. Jelikož je stále v Labi voda, tak Edda odveze kasko do Magdeburgu, kde si jej prevezme jinej remorkér a pojede s ním dál do Holandska a my se vrátíme zpět do ČR pro druhé kasko.

MDR – zprávy

Dnes mi volali z německé televize MDR, ze chystají reportáž do večerních zpráv o plavbě kaska a chtěli by použít nějaké záběry z online vysílání z průjezdu Drážďan. Takže zde se můžete podívat na zprávy cca 22 minuta https://www.mdr.de/tv/programm/video-382390_zc-12fce4ab_zs-6102e94c.html , a zde ještě článek k reportáži https://www.mdr.de/sachsen/dresden/dresden-radebeul/schiffrumpf-flusstanker-elbe-100.html

13.02.2020

Vítr se konečně umoudřil a remorkér Edda s kaskem mohou pokračovat dál v cestě. Omlouvám se za výpadky na hranicích, kde jsem musel restartovat router.

Vaše videa

Jelikož jsem si všiml, že jste někteří i natáčeli videa průjezdu kaska, tak pokud budete mít zájem, tak mi je můžete poslat přes úschovnu na info@endless-boat.cz a já je zde zveřejním s vašim jménem. Děkuji předem.

09.02.2020

Dnes dojel remorkér s kaskem do Hřenska, kde zůstane přes noc. Jelikož má být zítra hodně větrno, tak není přešně jasné, kdy remorkér vyrazí dál. Záleží na tom, jak hodně bude foukat.

08.02.2020

Kamera je namontována a vysílání započato. Zítra 09.02.2020 cca pred 8:00 zajede remorkér pro kasko na jezero Žernoseky. Přijedou elektrikáři, kteří zapojí světla na kasku a poté soulodí vyrazí směr Magdeburg. Pod Střekovem se k němu ještě přidá malý remorkér tzv. traktor, který se připojí před kasko a bude pomáhat v klikatících se úsecích až na státní hranici. Kapitán by chtěl dojet do Drážďan, ale záleží na tom, jak bude větrno.

07.02.2020

Remorkér dorazí do Lovosic v sobotu 8.2.2020 dle informací od kapitána kolem poledne. Zde namontujeme kameru, pote se bude cekat do druhého dne na připojení kaska a celé soulodí pojede po Labi do Magdeburgu.


Vaše videa

Setkání s TR18

Autor videa: Pepa Dvořáček

Edda v Děčíně 23.03.2020

Edda s kaskem v Děčíně. Autor: Michal Fiala

Průjezd po kanále 15.03.2020

Edda s kasmen na Mittellandkanaálu. Autor: Lubomír Fučík

Edda komora Střekov 20.02.2020

Průjez remorkéru Edda s kaskem komorou Střekov. Autor: Michal Fiala

Edda u Drážďan

Video průjezdu remorkéru Drážďanama. Autor Bernd+Gross

Kasko plavba Lovosice-Hřensko

Plavba kaska z Lovosic do Hřenska. Autor Daniel Klement

V Lovosicích byla vyrobena dvě kaska lodí pro zákazníka v Holandsku. Kasko lodi je skelet, trup, prostě pouhý svařenec bez motorů a ostatní potřebné výbavy a zázemí. Jedinou možnou cestou, jak je dopravit do Holandska je po vodě. Jelikož však nebylo v Labi dostatek vody, tak se čekalo až na příležitost, kdy bude možné tato kaska přemístit po vodě. V Labi je třeba mít minimálně hloubku 150 cm, což nastalo až nyní. Proto do Lovosic přijel německý tlačný remorkér EDDA, který kasko dopraví do Holandska. My se projedeme remorkérem EDDA a s naším online vysíláním doprovodíme kasko až do holandské loděnice.

Prvni kasko se odvezlo do Magdeburgu, kde zůstalo odstaveno a nyní se veze druhé kasko. To by se mělo odvézt do Holandska a poté bychom se vrátili pro první kasko do Magdeburgu a jelo by se podruhé do Holandska. Měli bychom se plavit po Labi, Mittelland kanálu, Dortmund-Ems kanálu, Rýnu a dalších kanálech a tocích německa a holandska 🙂

Z důvodu vypínání elektrické energie (230 V) na lodi, pokud loď stojí, nebo při nocování, stream neběží. Zhoršená kvalita obrazu je z důvodu omezených dat v roamingu. Děkuji za pochopení.

Pokud budete mít nějaká svá videa, která bych zde mohl zveřejnit, tak mi je prosím pošlete emailem, třeba přes úschovnu, nebo jako odkaz na Váš Youtube kanál s videem. Pokud mi pošlete přímo video, tak bude umístěno na našem Youtube kanálu Endless-live a prolinkováno zde na stránky. Pro umístění vašeho videa od vás budu požadovat písemný souhlas. Bez vašeho souhlasu zde videa navystavuju. Děkuji

Výpadky videa v průběhu vysílání, nebo chyby v obraze jsou způsobeny špatným mobilním signálem v místě plavby, nebo na kotvišti.Odběr
Upozornit na
140 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Lennart Gustafsson
4 let

Någon aning när sändningen kommer igång igen? 🙂

KAREL
4 let

Fandím Vám. Pěkný obraz lodě i okolí. Štěstí í na náklad a trasu. Doufám, že přenosy budou pokračovat. Myslím, že kapitán pří spuštění můstku používá radar. Bylo by hezké vidět fotku obrazovky. AHOJ POSÁDCE I VŠEM PŘÍZNIVCŮM.

Martin V.
4 let

@ Pavel: A když před sebou netlačí vysoké kasko, tak je z něj mnohem lepší výhled. 🙂 Upřímně kapitána obdivuju jak dokáže soupravu vést, i když musí s kormidelnou zajet dolů před mostem a dopředu skoro nic nevidí.

Pavel
4 let

EDDA se solo vrací domů

Martin V.
4 let

Loš SALVE pokračuje po proudu Rýna do Nizozemí.
https://www.marinetraffic.com/en/ais/home/shipid:5310968/zoom:10

karel
4 let

http://imgWorld.cz/s3/DmGWc8vyKK.png Roloučení s kaskem číslo 2.Převzala ho holandská nákladní loď SALVE.Díky za přenos.

Pavel
4 let

Asi se neco pokzilo

Pavel
4 let

Je pondělí 9.3.2020 7:00 h. a EDDA s kaskem 2 vyráží směr Holandsko

Pavel
4 let

V Česku v takovejch případech používáme rozdvojku

Pavel
4 let

Vypadá to asi, že čekáme na lodivoda co EDDU povede po Rýnu. Proč nejde přenos?

Čára
4 let

Tome, myslím, že se není za co omlouvat. Tímto projektem, který vedeš na své náklady, jste s pomocí Daniela dokázali udělat radost nejednomu milovníkovi cestování lodí. Nejen že jste také píchli do vosího hnízda s kvalitou, ale ukázali jste, že i amatéři to umí někdy udělat líp, než profíci. Takže cestám zdar a pevně věřím, že se operátor vzpamatuje, jsou to přeci jeho fufníky 🙂

Martin V.
4 let

V sobotu odpoledne proplouvali skrz Hindenburgschleuse, Anderten u Hannoveru. Úžasný pohled z kamery jak se nořili 15 metrů hluboko mezi vlhké betonové zdi plavební komory.

Pavel
4 let

A už se jede – hurá

Xarin
4 let

Už se zase “něco” děje

Petr Foltýn
4 let

Spíš bych řekl, že mají oddělené balastní nádrže a tu pravou mají více zatopenou. Proto ten náklon.

Petr
4 let

Neví někdo proč je kasko tak moc nakoněné?Připadá mi že když ho přivazovali tak bylo málo vody nyní je hladina moc nahoře a úvazy jsou krátké .Jestli se pletu tak se omlouvám .

Pavel
4 let

Vypadá to, že se kasko 2 odpojuje od remorkéru.

Pavel
4 let

Prosím jaký je další plán remorkéru EDDA + kasko 1 a 2. Informace o pohybu nějak váznou. Děkuji

Pavel
4 let

Řekne nám někdo co se právě děje na kasku 2? Vypadá to asi na čerpání balastu. Děkuji

karel
4 let
Čára
4 let

Padne dneska první padesátka sledování? 🤔 Krásná práce Tome a jen tak dál 🙂

Karel
4 let

http://imgWorld.cz/s3/H57nSgiiq2.png Krásný západ slunce uvázaného kaska v Drážďanech.(přístav RO-RO).

Rolf Philipp
4 let

Die Seite ist für Fans der Elbeschifffahrt ein Filetstück und sehr interessant!

Stefan
4 let

Wann plant ihr bei dieser Tour in Dresden zu sein?

Stefan
4 let

Sehr gute Arbeit…, das war sehr knapp…👍🏻